Що таке страхування вантажних перевезень?

Страхування вантажних перевезень захищає вашу компанію від втрат, крадіжки або затримки доставки під час транспортування вантажу. Воно забезпечує страхування, що перевищує найвищий статутний рівень покриття відповідальності, передбачений страхуванням відповідальності автоперевізника, і може створити або зруйнувати компанію.


Навіщо купувати страхування вантажних перевезень?

Товари зазнають значних ризиків і небезпек під час транспортування, а також під час завантаження та розвантаження. Товари можуть бути пошкоджені або навіть украдені незалежно від того, наскільки ретельно вони упаковані, завантажені та транспортовані. Придбання страхування є ефективним способом захисту товарів і ланцюгів поставок; претензії щодо збитків прості в оформленні та швидко оплачуються, а також гарантують, що будь-які пошкоджені товари не вплинуть на відносини з клієнтами.

2022_0726_MWD_Scnuck_Landing page_5050

Як скористатися перевагами страхування вантажних перевезень, придбаного через SCHUNCK GROUP?

Поліси оформляються швидко

Дані про компанію та страхування передаються автоматично, що дозволяє застрахувати ваші товари лише кількома натисканнями.

Гнучкі моделі страхування

Ви можете обрати страхування вантажних перевезень для кожного окремого вантажу, заощаджуючи кошти на дорогих базових угодах.

Справедливі умови

Страхувальник завжди виплачує узгоджену страхову суму, не застосовуючи положення щодо часткового покриття вартості, навіть якщо ви не повністю застраховані. Тож неприємних сюрпризів у разі потреби пред’явити претензію не буде.

Доступне страхування вантажних перевезень

Клієнти TIMOCOM можуть придбати страхування вантажних перевезень, що покриває всі ризики без франшизи, починаючи з 0,0005% – 0,000549% вартості товару.

Захистіть вантажі

Ви матимете доступ до повного покриття страхуванням, включаючи псування товарів за форс-мажорних обставин та покриття фінансових втрат.

Обрати поліс легко.

Заощадьте час на підборі полісу, заповненні реквізитів про вантаж і клас вантажу та просто виберіть із чотирьох привабливих премій.

Страхові премії SCHUNCK GROUP: ексклюзивне страхування вантажних перевезень лише для клієнтів TIMOCOM

MicrosoftTeams-image (15)

Як купити страхування вантажних перевезень?

Як клієнт TIMOCOM ви можете зареєструватися в SCHUNCK Group всього в кілька простих кроків, після чого ви зможете придбати страхування вантажних перевезень на чудових умовах.

Це неймовірно просто.

 1. Після того як ви ввели свій вантаж звичним способом на торговому майданчику TIMOCOM, просто виберіть пропозицію вантажу ще раз і натисніть «Застрахувати вантаж».
 2. Потім вас перенаправлять на вебсайт SCHUNCK, де ви один раз зареєструєтеся на послугу, а потім зможете використовувати її за потреби. Дані про вантаж і компанію можуть передаватися автоматично.
 3. Після реєстрації просто виберіть премію, яка вам підходить (на основі вартості товарів, що підлягають страхуванню).
 4. Готово! Ви можете негайно завантажити свій страховий поліс і за необхідності надіслати його вашому транспортному клієнту.
TIMOCOMHow toInsurecargo_2

Це питання, які найчастіше задають наші клієнти щодо страхування вантажних перевезень

В принципі, ви маєте завжди купувати страхування вантажних перевезень під час транспортування товарів. Транспортування вантажів несе в собі безліч ризиків. Серед іншого, це пояснюється специфікою товару, а також різними транспортними маршрутами, транспортними засобами, вантажними інструментами, кліматичними умовами тощо.


Загалом вам слід завжди купувати страхування вантажних перевезень, якщо вантаж передають зовнішній експедиторській компанії/автомобільному перевізнику, а вартість вантажу перевищує встановлене законодавством покриття відповідальності згідно з Комерційним кодексом Німеччини та Конвенцією про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів, діє коефіцієнт 8,33 або 40 спеціальних прав запозичення за кожен кілограм ваги брутто товару.  

Приклад Транспортно-експедиторська компанія несе відповідальність за коефіцієнтом 8,33 спеціальних прав запозичення, що дорівнює приблизно 10 євро за кілограм ваги брутто товару. 500 кг мобільних телефонів вартістю 1 мільйон євро мають законодавче покриття відповідальності відповідно до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів у такому об’ємі: 500 кг х 8,33 х 1,20 євро/кг = 5000 євро.

Клієнт, який втратив вантаж, повинен буде покрити різницю, тобто 995 000 євро.

Коротко кажучи, чим легший і дорожчий товар, тим вищий ризик.

Страхування вантажних перевезень захищає компанію від втрат, крадіжки або затримки доставки під час транспортування вантажу. Воно забезпечує страхування, що перевищує найвищий статутний рівень покриття відповідальності, передбачений страхуванням відповідальності автоперевізника, і виплати повної компенсації у разі псування вантажу. Максимальна страхова сума кожного відшкодування базується на страховій вартості вантажу, а не на найвищому встановленому законодавством розмірі покриття відповідальності за кілограм ваги брутто вантажу, як у випадку страхування відповідальності автоперевізника.

Придбання страхування вантажних перевезень не є вимогою законодавства, однак доцільно це зробити, якщо застосовується будь-що з наведеного нижче.

 • Ваша компанія відправляє товари та вантажі автоперевізниками або транспортно-експедиційними компаніями.
 • Залежно від договору ви покупець або продавець і самостійно несете ризики з транспортування товару на різних ділянках маршруту.

Зазвичай (первинна) транспортно-експедиторська компанія купує страхування на вимогу, коли це в інтересах транспортного агента або коли є припущення, що воно буде вимагатися.

Товари зазнають значних ризиків і небезпек під час транспортування, а також під час завантаження та розвантаження. Товари можуть бути пошкоджені або навіть украдені незалежно від того, наскільки ретельно вони упаковані, завантажені та транспортовані. Придбання страхування є ефективним способом захисту товарів; претензії щодо збитків прості в оформленні та швидко оплачуються, а також гарантують, що будь-які пошкоджені товари не вплинуть на відносини з клієнтами. Страхування вантажних перевезень може означати, чи залишитися ви в бізнесі, чи ні.

Звісно, ​​страхування вантажних перевезень можна придбати для кожного окремого вантажу в рамках одного транспортування. Це особливо корисно, якщо страхування вантажних перевезень потрібне лише час від часу, а базова угода буде надто дорогою для цього обсягу. Крім того, як постачальник логістичних послуг ви можете повністю компенсувати своєму клієнту збитки, отже не ставити під загрозу відносини з клієнтом.

Премії за страхування звичайного вантажного перевезення, що покриває всі ризики без франшизи в Німеччині та сусідніх країнах, становлять 0,0006% – 0,0007% від вартості вантажу.

Клієнти TIMOCOM можуть придбати страхування вантажних перевезень, що покриває всі ризики
без франшизи, починаючи з 0,0005% – 0,000549% вартості застрахованого товару. Ми пропонуємо різноманітні премії від 5,49 євро за товари вартістю 10 000 євро до 50 євро за товари вартістю 100 000 євро. Надбавку сплачує потенційний покупець або експедитор.

У межах ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ можна застрахувати перевезення (ЄС плюс наступні країни: Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія), а також у Великій Британії
та Швейцарії. Відповідно до національного законодавства перевезення в межах Швейцарії не можуть бути застраховані з Німеччини.

У разі страхування вантажних перевезень ви маєте придбати індивідуальні поліси на кожен товар. Страхування вантажних перевезень набуває чинності, як тільки вантаж переміщено або вилучено з попереднього його місцезнаходження для транспортування. Таким чином, страхування також покриває товари, які завантажуються у вантажівку. Страхування припиняє діяти, як тільки товар досяг місця призначення.

Страхування вантажних перевезень захищає від наступних збитків:

 • збитки, спричинені форс-мажорними обставинами або неминучими подіями;
 • пошкодження товарів під час транспортування, завантаження та розвантаження та під час зберігання, пов’язаного з транспортуванням, максимум до 60 днів;
 • непрямі збитки товарам;
 • фінансові втрати, включаючи доставку після закінчення встановленого терміну.

Збитки не покриваються через:

 • війну, громадянську війну або воєнні події на суші;
 • використання хімічної, біологічної, біохімічної
 • речовин або електромагнітних хвиль у якості зброї;
 • пошкодження, викликані міжрегіональними збоями мережевих структур, що тривають більше 48 годин;
 • блекаут;
 • атомну енергію;
 • неплатоспроможність і невиконання зобов'язань власником судна, фрахтувальником або оператором судна;
 • затримку транспорту;
 • внутрішнє псування або природний стан товару;
 • стандартні відхилення кількості, маси та ваги;
 • нормальні коливання вологості й температури;
 • невідповідне пакування або неправильні методи завантаження.

До початку перевезення наступні вантажі потрібно узгоджувати з TIMOCOM або SCHUNCK щодо страхового покриття:

 • вартість вантажу > 100,000 євро;
 • антикваріат і витвори мистецтва;
 • коштовні метали;
 • вибухонебезпечні та особливо легкозаймисті товари;
 • рідини в цистернах (місткість > 5000 л);
 • автомобілі, літаки та транспортні засоби для водних видів спорту всіх типів;
 • живі тварини, квіти та рослини;
 • сировина в мішках або насипом (наприклад, бавовна, кава, какао, чай, цукор, метали всіх видів, стовбури дерев, каміння);
 • товари насипом;
 • вивезення товарів;
 • цінні речі (наприклад, готівка, документи, дорогоцінні камені, справжні перли, хутра та килими, сертифікати, ваучери);
 • вогнепальна зброя всіх видів і боєприпаси до неї;
 • сигарети, сигари, сигарили.

Страхування вантажних перевезень SCHUNCK, яке пропонується виключно клієнтам TIMOCOM через TIMOCOM Marketplace, доступне для наступних країн-членів Європейського Союзу: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина , Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція. Крім того, воно також доступне для таких країн: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія та Велика Британія. SCHUNCK звичайно страхує транспортування по всьому світу. Однак це більше неможливо в автоматичному режимі та оцінюється як окремий випадок і за запитом.SCHUNCK пропонує ексклюзивний сервіс для клієнтів TIMOCOM:

Електронна пошта: timocom@schunck.de

Номер телефону: +49 89 38177 512

На початок