04.05.2020

Європейський ринок транспортних послуг надзвичайно стрибає під час кризи через коронавірус

Криза через коронавірус призвела до коливань на ринку транспортних послуг протягом першого кварталу 2020 року.

Вантажні пропозиції в Європі (1-й квартал 2020 року)

Непевність щодо розвитку подій, викликаних кризою через коронавірус, спричинила швидке зростання транспортних пропозицій на європейському ринку транспортних послуг. «Багато компаній раніше зробили замовлення, бо вони хвилювалися щодо можливого закриття кордонів та інших обмежень у відповідь на ситуацію з коронавірусом», — каже Тілман Феске, бізнес-аналітик у TIMOCOM, з приводу незвичайного підвищення вантажних пропозицій, розміщених на провідній європейській біржі вантажів до середини березня.

Через це TIMOCOM зареєструвала підвищення вантажних пропозицій на 16 % у першому кварталі 2020 року в порівнянні з минулим роком; кількість транспорту з країн ЄС до Італії зросла на 26 %, а до Польщі — на неймовірні 53 %. Особливо високий попит був на вантажівки-рефрижератори. На піку попит на транспорт з режимом контролю температури зріс поверх норми на 50 % з минулого року, як повідомляють оператори біржі вантажів.

«Наразі спостерігається незначна, але помітна тенденція до зростання вантажних пропозицій. Проте майбутній розвиток транспортної галузі в контексті наслідків пандемії коронавірусу стане очевидним у другому кварталі». Ґуннар Ґбурек, прес-секретар компанії TIMOCOM

Потім об’єми вантажів впали більш ніж на дві третини з середини березня

Найвищою відміткою цього тренду зростання була середина березня, а тоді відмітився спад через закриття кордонів європейських країн, що, по суті, і призвело до зупинення виробництва й — за виключенням галузі роздрібної торгівлі продовольчими товарами — спричинило різке зниження об’ємів доставки. «Не зважаючи на підвищення кількості транспорту в сегменті продовольчих товарів, кількість вантажів зменшилася більш ніж на дві третини з середини до кінця березня по всій Європі», — доповідає Феске. «Перед Паскою такого ще ніколи не було». Щодня в системі TIMOCOM розміщують більше 750,000 вантажних і транспортних пропозицій.

Не зважаючи на те, що компанії відчайдушно шукають пропозиції, щоб заповнити порожні місця своїх вантажівок у період закритих кордонів, кількість вільного транспорту, представленого на ринку через платформу TIMOCOM, впала протягом першого кварталу цього року. Цього року кількість наявних вантажівок у I кварталі впала на 3 % в порівнянні з тим самим кварталом минулого року; загалом у Німеччині кількість пропозицій вільного транспорту впала на 15 %. Як це відповідає ситуації?

«Ми бачимо, що транспортні компанії виводять із ринку частини свого автопарку, бо в них недостатньо замовлень для їхнього використання», — каже прес-секретар TIMOCOM Ґуннар Ґбурек. Ситуація надзвичайного стану, яка зараз є у світі, веде до диспропорції на ринку. Проте Ґбурек обережно робить оптимістичний прогноз: «Наразі ми бачимо невелике підвищення в кількості вантажних пропозицій. Але ми не знатимемо динаміки розвитку події в транспортній галузі в контексті пандемії коронавірусу, поки не побачимо результати другого кварталу».

FreightTech компанія TIMOCOM використовує транспортний барометр з 2009 року для аналізу розвитку транспортних пропозицій та попиту на них, які містяться в заявках щодо вантажів і вільного транспорту, інтегрованих у Smart Logistics System. Більш ніж 130,000 користувачів створюють щодня на біржі до 750,000 вантажних та транспортних пропозицій. Система TIMOCOM допомагає більш ніж 43,000 своїм користувачам просто, безпечно й раціонально досягати цілей у галузі логістики.

Більше інформації про транспортний барометр TIMOCOM можна знайти на https://www.timocom.co.uk/послуги/транспортний-барометр

Завантажте прес-реліз
На початок