14.11.2018

Яке рішення для нестачі стоянок для вантажівок?

Президент Park Your Truck, Деніс Чустер, представляє цифрові місця на стоянці.

Park your Truck

Деніс Чустер, президент старт-апу Park Your Truck, має намір зменшити проблеми з паркуванням на зупинках по шосе Німеччини за допомогою використання порталу бронювання паркувальних місць для вантажівок. Ми обговорювали з нею цю затію на TIMOCOM LiveTalk в межах торгівельного шоу IAA Commercial Vehicles у 2018 у Ганновері.

Президент Park Your Truck, Деніс Чустер, представляє цифрові місця на стоянці.

Недостатня кількість автостоянок є стресовим фактором для водіїв і може спричинити нещасні випадки

Щодня в Німеччині використовується близько 100,000 паркувальних місць. Не дивлячись на це, вздовж шосе так і не вистачає паркувальних місць. Згідно з дослідженнями VEDA (Асоціації стоянок вантажних автомобілів Німеччини), необхідно ще 30,000 паркувальних місць – і це приносить негативні наслідки для водіїв та схожих компаній.

Якщо перша зупинка на шосе переповнена, водію доводиться рухатись до наступної в надії знайти паркувальне місце там.  Деніс Чустер з Park Your Truck описує проблему з точки зору водія: «Якщо я приїжджаю після 5 вечора, всі паркувальні місця зайняті.  Але якщо я почну зміну о 10 ранку, тому що, наприклад, мені не вдалось завантажитись до пізнього часу, тоді мені доведеться зупинитись о 4 дня або ж я не отримаю паркувальне місце.» Результат: водії втрачають цінний час, не мають змоги взяти належні перерви та змушені шукати імпровізовані паркувальні місця.

Тут допоможе цифровий сервіс

Деніс Чустер хотіла вирішити проблему з паркувальними місцями водіїв вантажівок навіть коли була студенткою. Мета полягала у розвитку послуги, яка б допомогла водіям уникнути стресу, який спричинений пошуком стоянки та пов’язаних «імпровізованих» паркувальних місць, наприклад на укріпленому узбіччі.  Але як же ця послуга працює на практиці? Для резервування паркувального місця водію спочатку слід зареєструватись онлайн. Потім диспетчер бронює для водія паркувальне місце, зберігаючи їм додаткову роботу. «Водій отримує повідомлення, в якому зазначено коли і де є вільне для них паркувальне місце. Друге повідомлення надає інформацію про розташування санітарно-технічних приміщень або найближчого до місця супермаркету», пояснює Деніс Чустер. Крім того, для забезпечення вечора відпочинку для водіїв поза межами транспортного засобу, Park Your Truck співпрацює з Ibis Budget Hotels для виділення доступних кімнат в районі.  Проте, найбільша перевага такого сервісу бронювання – безпека і для водія, і для інших учасників руху. Якщо водіям більше не доводиться шукати імпровізовані паркувальні місця, ризик нещасних випадків на шосе Німеччини впаде. 

 Альтернативні паркувальні місця для підрахунку нестачі

Цей стартап на ринку всього декілька місяців, проте незважаючи на декілька «білих плям» на карті, Park Your Truck вже є лідером на ринку Європи. Звичайно, це хороший початок, але й нагадування про те, наскільки необхідною є ця послуга. Не дивно, що цілі в компанії амбіційні: директор зазначає, що вони планують «запропонувати більше 10,000 додаткових паркувальних місць  протягом 6 місяців.» Це охопить одну третю необхідних місць на шосе Німеччини.

Замість очікування будівництва нових паркувальних місць, які коштують близько 80,000 Євро за одне місце, не зазначаючи вже час, який є необхідним для дозволів і проектування, які можуть зайняти до 10 років, у компанії є інший план. Вони створюють нові паркувальні місця перероблюючи, наприклад, площі у приміщення компаній або комерційні території, де не застосовується Федеральний закон Німеччини про дороги громадського користування. Для цієї затії Park Your Truck знайшов декількох представників громадськості. Разом вони розробили концепцію з пропозицією вантажних паркувальних місць на комерційних територіях, що також  задовільнить потреби першої необхідності, наприклад санітарні приміщення або вивіз сміття. Звичайно, це може стати важливим джерелом доходу для компаній, а водієві запропонує реальну альтернативу.

Більше інформації про TIMOCOM можна знайти на www.timocom.com.ua

Завантажте прес-реліз
На початок